ثبت اطلاعات قراردادها در پایگاه اطلاعات قراردادهای کشور

ثبت اطلاعات قراردادها در پایگاه اطلاعات قراردادهای کشور با کمک چه نرم افزار و سامانه ای امکان پذیر است ؟ چرا ثبت اطلاعات قرار دادها دارای اهمیت بالاییی است ؟

همان طور که می ‌دانید انجام پروژه‌ های عظیم کار چندان آسانی نیست؛ در واقع برای آن که بتوان آن‌ ها را به طور اصولی و بدون ایجاد مشکلی به پایان رساند، باید از کسانی که در این زمینه تخصص و تجربه کافی دارند و نسبت به تمامی مراحل پروژه آشنا هستند،

کمک گرفت. بنابراین زمانی که پروژه ‌ای به کارفرما تحویل داده می ‌شود، کارفرما تصمیم می ‌گیرد تا بخشی از عملیات پروژه را برون ‌سپاری کند؛ یعنی به تعدادی پیمانکار، ناظر و مشاوره می‌ سپارد و با آن ‌ها قراردادی می ‌بندد و در سامانه ثبت قرارداد ها ثبت می ‌کند،

تا طرفین نسبت به هم و کارشان تعهد داشته و پایند قول و قرار های شان باشند.

 

معرفی نرم‌ افزار رادین برای ثبت قرارداد ها

این روز ها با پیشرفت تکنولوژی و افزایش دانش مردم، تعداد پروژه‌ های عظیم نیز افزایش یافته و باعث شده تا برای انجام بخش ‌های مختلف آن نیاز به پیمانکار های زیادی باشد، به همین دلیل به سامانه ‌ای به نام سامانه ثبت قرارداد ها نیاز است؛

زیرا به کارفرما کمک می ‌کند که مشکلی حین بستن قرارداد ایجاد نشود و نظارت آسان ‌تری بر روی تمامی بخش ‌ها داشته باشد. این سامانه علاوه بر آماده‌ سازی قرارداد از امکانات دیگری مانند ثبت،

پیگیری و دریافت گزارش کار های مربوط به قرارداد های کارفرمایی، پیمانکاری و مشاوره ‌ای برخوردار است که باعث شده به تمامی نیاز های کارفرما ها پاسخ داده شود.

یکی از این سامانه ‌ها، نرم ‌افزار رادین است که علاوه بر امکانات گفته شده دارای ویژگی ‌های دیگری است که عبارتند از:

 • ثبت قرارداد های واگذاری
 • ثبت الحاقیه روی قرارداد ها
 • تولید اتوماتیک متن قرارداد
 • بیان اطلاعات مناقصه در قرارداد
 • ثبت قرار داد های خرید با امکان استعلام قیمت
 • مشاهده و دسترسی به کارت پیمان هر قراداد
 • دریافت علی ‌الحساب یا پیش دریافت از کارفرما
 • تعیین مراحل پرداخت قرارداد در سامانه ثبت قراداد ها
 • امکان ثبت سپرده بیمه و حسن انجام کار در صورت وضعیت ‌ها
 • تعریف اضافات و کسورات و استفاده از آن در صورت وضعیت‌ ها
 • محاسبه خودکار استهلاک پیش پرداخت و علی ‌الحساب در صورت وضعیت
 • پوشش ‌دهی انواع قرارداد ها مانند قرارداد پیمانکاری، کارفرمایی و مشاوره‌ ای مطابق با نیاز سازمان
 • ثبت صورت وضعیت ‌های ریالی و ارزی و مشاهده مانده قابل تسویه در هر صورت وضعیت و سپرده‌ های آن


                                                                  

 

مهم ‌ترین ویژگی نرم ‌افزار رادین

مهم ‌ترین ویژگی نرم ‌افزار رادین که بسیار مورد استقبال کارفرما ها و پیمانکاران قرار گرفته است، ثبت اطلاعات قراردادها در پایگاه اطلاعات قراردادهای کشور است، زیرا بر اساس قانون تصویب شده، اگر ثبت اطلاعات انجام نشود و مدیران اطلاعات خود را وارد سامانه پایگاه قرارداد های کشور نکنند یا ناقص وارد کنند، جریمه شده و حدود 6 ماه تا 3 سال انفصال از خدمت خواهند داشت.

از سال 1390 به بعد؛ توسط رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به کلیه دستگاه‌ های اجرایی در تمامی استان‌ ها ابلاغ شد که جهت ارتقا سلامت نظام اداری و مقابله با فساد اداره‌ ها، اطلاعاتی همچون اسناد ، مشخصات طرفینِ قرارداد، قیمت و فرم پیوست بای توسط شرکت‌ های مشاور و پیمانکار طرف قرارداد تکمیل و به دستگاه ‌های اجرایی جهت وارد کردن در پایگاه ارائه شود.

با استفاده از این کار معاملات تمامی دستگاه ‌های موجود شفاف‌ سازی شده و تمامی افراد می ‌توانند در این سامانه مشاهده کنند که هر کدام از دستگاه‌ ها چه مبلغی را در مورد چه قرار دادی و با کدام پیمانکار و مشاور در خصوص تامین کالا و خدمات بسته است که باعث می‌ شود تا توزیع عادلانه ‌ای بین پیمانکاران و مشاوران صورت گیرد و همگان مشغول به کار شوند.

 

کلام آخر :

حال که درباره میزان اهمیت ثبت اطلاعات قرار دادها در پایگاه اطلاعات قراردادهای کشور دانستید و با مزایای آن آشنا شدید؛ بهتر است تا هنگام شروع کار برای سریع ‌تر شدن مراحل بستن قرارداد از نرم ‌افزار رادین که یکی از بهترین نرم‌افزار ها در زمینه ثبت قرارداد ها به حساب می ‌آید، استفاده کنید تا دیگر نگرانی از بابت جریمه شدن توسط دولت نداشته باشید و با خیالی آسوده به فعالیت خود ادامه دهید.

کاتالوگ
icon
چه طوری میتونم کمکتون کنم ؟